مسیر های یادگیری مارکتینگ

مسیر یادگیری بازاریابی

افرادی که به حوزه بازاریابی علاقه دارند و دوست دارند تا در یکی از زمینه‌های تخصصی این حوزه فعالیت و کسب درآمد کنند، می‌توانند مسیر شغلی خود را با گرفتن گواهینامه آغاز کنند. در حالی که مدرک دانشگاهی در سمت‌های مدیریتی بازاریابی یکی از الزامات به‌شمار می‌آید، اما گرفتن گواهینامه، علاقه‌مندان به بازاریابی را با مفاهیم مهم بازاریابی آشنا می‌کند. در طول یک دوره معتبر، متقاضیان با مفاهیم مهم در بازاریابی، کسب‌وکار، تبلیغات و روابط عمومی آشنا می‌شوند.

زمان مورد نیاز برای دریافت یک گواهینامه از یک سازمان معتبر، معمولا یک سال است اما برخی دوره‌ها را نیز می‌توان خیلی سریع‌تر به پایان رساند. افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، می‌توانند این دوره‌ها را همزمان با دانشگاه سپری کنند. اما انتخاب بسیاری، گذراندن دوره پس از دوره لیسانس و یا همزمان با دوره کارآموزی و کارمندی است. برخی از مهم‌ترین و معتبرترین گواهینامه‌های مارکتینگ عبارت‌اند از:

 Google Analytics گواهی  

برای افرادی که قرار است در حوزه بازاریابی خصوصا بازاریابی آنلاین فعالیت کنند، Google Analytics یکی از ابزارهای ضروری به حساب می‌آید. اما آیا واقعا می‌دانید چگونه از تمام امکانات این ابزار در راستای فعالیت‌های بازاریابی استفاده کنید؟

کار با این ابزار، با داده‌های بسیار زیاد و تنظیمات مختلف برای پیکربندی، می‌تواند کمی سخت به نظر برسد. آکادمی Google Analytics این مشکل را برای شما حل کرده است. گوگل تیمی متشکل از سه مربی دارد که دوره‌های مختلفی را طراحی کرده و ارائه می‌دهد تا شما را در کار با این ابزار حرفه‌ای کند. بهترین قسمت این آموزش‌ها این است که تمام دوره‌ها، کاملا رایگان هستند.

دوره‌هایی که می‌توانید در آنها ثبت‌نام کنید شامل Google Analytics برای مبتدیان، Google Analytics پیشرفته، Google Analytics برای کاربران حرفه‌ای و شروع به کار با Google Analytics 360 می‌شوند.

مسیر یادگیری بازاریابی

 Youtubeگواهی آکادمی سازندگان

بسیاری به دنبال آموزش‌های ویدیویی هستند و این آموزش‌ها را بیشتر در یوتیوب دنبال می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از برندها نیز به دنبال تولید محتوای ویدیویی می‌روند تا بتوانند مخاطب را با خود همراه کنند. به همین خاطر، دریافت گواهینامه آکادمی سازندگان YouTube می‌تواند برای بازاریابان، بسیار ارزشمند باشد.

یوتیوب دوره‌هایی را با موضوعات مختلف ارائه می‌دهد که پس از تکمیل و قبولی در امتحان آنها، می‌توانید گواهینامه خود را دریافت کنید.

دوره‌هایی در مورد استراتژی محتوا، تولید ویدیو، بهینه‌سازی کانال یوتیوب، پول، تجارت و خط مشی‌ها و دستورالعمل‌های یوتیوب در این پلتفرم وجود دارد.

E-Marketingگواهی موسسه

یکی دیگر از پلتفرم‌های معتبر برای گذراندن دوره‌های دیجیتال مارکتینگ، موسسه eMarketing است. اگر حوزه خاصی وجود دارد که می‌خواهید بیشتر در مورد آن بیاموزید، این احتمال وجود دارد که دوره‌ی آن را در این موسسه بیابید.

مجموعه دوره‌های موسسه eMarketing شامل تجارت الکترونیک، بازاریابی وابسته، وبلاگ نویسی، بازاریابی محتوایی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی آنلاین، سئو، بازاریابی شبکه‌‌های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجو و تجزیه و تحلیل وب می‌شوند.

علاوه بر این دوره‌ها، کتاب‌های الکترونیکی زیادی نیز توسط این موسسه به کاربران ارائه می‌شود. پس از اتمام دوره‌هایی که می‌گذرانید، گواهینامه دریافت خواهید کرد که مطمئنا در هنگام درخواست شغل، بسیار به شما کمک خواهد کرد.

مسیر یادگیری بازاریابی

SemRushگواهی بازاریابی دیجیتال

SemRush یک ابزار بسیار محبوب برای بهینه‌سازی محتوای آنلاین است، که در کنار این ویژگی، مجموعه‌ای از دوره‌های آنلاین نیز برای مخاطبان خود دارد. این دوره‌ها، گواهینامه‌های دیجیتال مارکتینگ را در زمینه‌هایی مانند سئو، بازاریابی محتوایی، پرداخت به ازای کلیک و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شامل می‌شوند.

از آنجایی که با گزینه‌های آموزشی بسیاری در SemRush روبه‌رو می‌شوید، این امکان برای شما فراهم است که دوره‌ای را انتخاب کنید که بیشترین علاقه‌مندی را نسبت به آن دارید و یا قصد دارید در آن حوزه کار کنید.

پس از پایان هر دوره، میزان دانش خود را در یک آزمون محک خواهید زد. این به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود و همچنین بهترین حوزه برای پیشرفت را شناسایی کنید.

SemRush به شما این امکان را می‌دهد که هر چند بار که می‌خواهید در امتحان شرکت کنید تا نمره قبولی را به‌دست آورید. پس از آن، گواهینامه‌ای دریافت خواهید کرد که می‌توانید آن را در رزومه خود قرار دهید و یا آن را در پروفایل لینکدین خود بگذارید.

 آموزش لینکدین

اگر به دنبال شغل جدیدی هستید، لینکدین قطعا پلتفرمی است که می‌تواند به شما کمک کند. لینکدین به عنوان یک پلتفرم حرفه‌ای، می‌تواند بستری برای نمایش مهارت‌های شما باشد و از طریق آن با بسیاری از مدیران و کارفرمایان ارتباط برقرار کنید.

اما یکی دیگر از ویژگی‌های چشمگیر این پلتفرم، آموزش‌ها و دوره‌های لینکدین است. اگرچه برای دسترسی به تمام دوره‌های آموزشی LinkedIn Learning باید یک اشتراک ماهانه بپردازید، اما می‌توانید ۳۰ روز اول را به صورت کاملا رایگان از این آموزش‌ها استفاده کنید. پس از گذراندن دوره‌ها و قبولی در آزمون آنها، می‌توانید گواهینامه‌های آنها را ضمیمه پروفایل خود در لینکدین کنید.

لینکدین دوره‌هایی در زمینه پرسونال برندینگ، نحوه معرفی و موارد دیگر دارد. علاوه بر این، دوره‌هایی در مورد نحوه استفاده از اکسل در لینکدین وجود دارد که می‌توانید به عنوان یک بازاریاب از این دوره‌ها نیز استفاده کنید.

مسیر یادگیری بازاریابی

 Google Adsگواهی 

اگر می‌خواهید توانایی و مهارت خود را در کار با تبلیغات گوگل نشان دهید، بهترین راه دریافت گواهینامه Google Ads است. بسیاری از شرکت‌ها و کارفرمایان به دنبال آگاهی از دانش و مهارت شما در ایجاد کمپین‌های گوگل ادز هستند.

گواهینامه Google Ads می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. Google Ads Search، Google Ads Display، Google Ads Video، Shopping Ads، Google Ads Apps و Google Ads Measurement شش حوزه‌ای هستند که می‌توانید در آنها گواهینامه دریافت کنید.

نحوه ساخت و بهینه‌سازی کمپین‌ها، نحوه ایجاد تبدیل از طریق تبلیغات و موارد دیگر را در این آموزش‌ها خواهید آموخت. پس از تکمیل این دوره‌ها، گواهینامه شما به مدت یک سال معتبر خواهد بود. برای تمدید گواهی باید هر سال ارزیابی را مجددا انجام دهید.

 

  Hub Spotگواهی بازاریابی درون‌گرا 

راه دیگر برای دریافت گواهی دیجیتال مارکتینگ، از طریق دوره بازاریابی درون‌گرای HubSpot است. در این دوره، مفاهیم پایه‌ی بازاریابی درون‌گرا و اینکه چگونه این روش بازاریابی می‌تواند به شما کمک کند تا رویکردی انسانی‌تری در فعالیت‌های بازاریابی داشته باشید، آموزش داده می‌شود.

این دوره برای افرادی که در حال حاضر در حوزه بازاریابی دورن‌گرا فعالیت می‌کنند و همچنین کسانی که در بازاریابی یا فروش کار می‌کنند، ایده‌آل است. در طول ۱۵ ویدیو، در مورد مدل flywheel، هدف‌گذاری در شرکت، توسعه پرسونای خریدار و نحوه ترسیم سفر خریدار خواهید آموخت.

HubSpot یکی از منابع مورد اعتماد در ارائه گواهینامه‌های بازاریابی به‌شمار می‌آید و در حال حاضر، دوره‌های بسیاری را همراه با گواهینامه معتبر ارائه می‌دهد.

مسیر یادگیری بازاریابی

 HubSpot گواهینامه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی 

آیا به دنبال این هستید که برای شبکه‌های اجتماعی یک استراتژی تدوین کنید و از طریق فعالیت‌های خود در این شبکه‌ها به افزایش نرخ تبدیل و فروش کمک کنید؟ این دقیقا همان چیزی است که در دوره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی HubSpot آموزش داده می‌شود.

این دوره‌ی آنلاین و رایگان دارای هشت درس، ۴۰ ویدیو و ۲۹ آزمون است که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های جدیدی در این حوزه بیاموزید و آنها را قبل از دریافت گواهینامه تمرین کنید. سرفصل‌های این دوره HubSpot شامل موارد زیر می‌شود:

  • توسعه استراتژی شبکه‌های اجتماعی
  • نظارت بر شبکه‌های اجتماعی
  • تدوین یک استراتژی محتوایی برای شبکه‌های اجتماعی
  • افزایش بازدید از حساب‌ها در شبکه‌های اجتماعی
  • استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد روابط یک‌به‌یک با مخاطب
  • مقدمه‌ای بر تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
  • اندازه‌گیری میزان بازدهی شبکه‌های اجتماعی
  • موارد ضروری برای موفقیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی

تماس با ما

آدرس:تهران، خیابان پاسداران، بوستان ششم، نبش پایدارفرد، پلاک ۱۰۷، طبقه سوم، واحد ۱۲
ایمیل:info@kardix.com
linkedininstagramtelegram
trust
samandehi
کلیه حقوق و اطلاعات مربوط به وب‌سایت متعلق به شرکت نبوغ آفرینان آریا (Iran Talent) می‌باشد.