مسیر های یادگیری

مسیر یادگیری محصول

 

برای یادگیری توسعه محصول راه‌های متعددی پیش روی خود دارید. یک انتخاب دانشگاه و تحصیلات آکادمیک، دو آموزش خودآموز و تمرین و سه آموزش در محل کار و در کنار کارمندان باتجربه در بخش توسعه محصول. می‌توانید در کنار دانشگاه و یادگیری در محل کار، سراغ دوره‌های آموزشی معتبر بروید و گواهینامه‌های آنها را دریافت کنید. برخی از مهم‌ترین و معتبرترین گواهینامه‌های توسعه محصول عبارت‌اند از:

مدیریت محصول (دانشگاه Carnegie Mellon)

شاید رویای شما ارائه خدمات بهداشتی به روشی مبتکرانه و مقرون‌به‌صرفه به افراد محروم یا ایجاد سیستم‌های حمل‌ونقل کارآمدتر برای آینده‌ای پایدار باشد. یا اینکه، ماموریت شما ساختن اپلیکیشنی برای در اختیار گذاشتن محتوای آموزشی یا ساخت نرم افزاری برای سرگرمی باشد.

مدیران محصول یک فرصت منحصربه‌فرد برای متحول کردن جهان دارند و می‌توانند مشکلات افراد بسیاری را با توسعه محصول حل کنند.

گواهینامه مدیریت محصول (MSPM) در دانشگاه ملون، می‌تواند مسیر آشنایی شما با این حوزه و پیشرفت کاری در صنایع مختلف باشد.

مدیریت محصول یک هفته‌ای (Product Manager HQ)

دوره مدیریت محصول (HQ) آموزش عملی یک هفته‌ای در مدیریت محصول است که شامل بررسی بازار، جمع‌آوری داده و جمع‌بندی داده‌ها می‌شود. این دوره و گواهینامه آن به مدیران محصولی که تازه وارد این حوزه شدند، در مورد وظایف اساسی هر مدیر محصول و روش‌های موفقیت در مدیریت محصول می‌آموزد.

آموزش آنلاین مدیریت محصول (Tarigo)

دوره‌ی آنلاین مدیریت محصول (Tarigo)، دوره‌ای جامع و معتبر است که تمام جنبه‌های مدیریت محصول و چرخه عمر یک محصول، از ایده‌پردازی تا از رده خارج شدن یک محصول را پوشش می‌دهد. حضور در این دوره و دریافت گواهینامه آن به صورت حضوری و‌ آنلاین است که مسلما برای ایرانیان، گزینه آنلاین بهترین انتخاب خواهد بود.

مدیریت برند و محصول (مدرسه کسب‌وکار IE، Coursera)

اطلاعات حیاتی مورد نیاز برای توسعه استراتژی محصول و برند را می‌توان در این دوره شناسایی کرد. در این دوره به اطلاعات مفیدی در توسعه محصول دست پیدا خواهید کرد که هم در حال حاضر و هم در آینده به کمک مدیران محصول می‌آیند. با تکمیل این دوره، می‌توانید برای برند و توسعه محصول استراتژی تدوین و به خلق محصولی کمک کنید که هم برای مصرف‌کننده مزایا دارد و هم برای سازمان سودآور خواهد بود. علاوه بر این، قادر خواهید بود معیارهای مناسبی را برای تعیین موفقیت در اجرای استراتژی محصول و برند تعریف کنید.

گواهینامه مدیر محصول (Product School)

ورود به حوزه مدیریت محصول کاری سخت است، اما ماندن در این حوزه سخت‌تر است. این گواهینامه به‌گونه‌ای طراحی شده که با حضور در آن می‌توانید به استراتژی بقا و پیشرفت در حوزه مدیریت محصول دست پیدا کنید. این دوره که توسط مدیران ارشد محصول در شرکت‌های پیشرو سیلیکون ولی ارائه می‌شود، به شما می‌آموزد که چگونه موفق شوید. علاوه بر این، یاد خواهید گرفت که چگونه محصولی کاربردی تولید کنید و تجربه عملی برای کار در حوزه مدیریت محصول را به‌دست آورید. در طول این دوره، همچنین راهنمایی‌هایی در مورد مدیریت محصول، آماده‌سازی رزومه و شرکت در مصاحبه شغلی را دریافت خواهید گرفت.

مدیر محصول شوید (Udemy)

به‌روزترین و کامل‌ترین دوره آموزشی مدیریت محصول در یودمی، دوره مدیر محصول شوید است! در این دوره، مهارت‌هایی که در کل کار و فرآیند مدیریت محصول نیاز است را، یاد خواهید گرفت. این مهارت‌ها در فعالیت‌هایی از ایده‌پردازی گرفته تا تحقیقات بازار، قالب‌بندی UX تا نمونه‌سازی اولیه، معیارهای تولید محصول و در نهایت تولید محصول کاربرد دارند. علاوه بر این در این دوره، جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان و یک راهنمای جامع برای آماده‌سازی و مصاحبه برای شغل مدیریت محصول نیز ارائه می‌شود.

گواهینامه حرفه‌ای توسعه محصول (PDMA)

PDMA در دوره‌ای، به افراد به عنوان متخصصان توسعه محصول (NPDP) گواهی می‌دهد. گواهینامه NPDP نشان می‌دهد که افراد در اجرای اصول و بهترین شیوه‌های توسعه محصول مهارت دارند و با دریافت این گواهینامه، عملکرد شغلی بهتری خواهند داشت و فرصت استخدام در فرصت‌های شغلی بهتر و ارتقای شغلی را نیز دارند.

گواهینامه حرفه‌ای مدیریت محصول (Blackblot)

دوره Blackblot برای مدیریت محصول، افراد را به سطح بالایی از دانش در رابطه با مجموعه تعریف شده‌ای از بهترین شیوه‌ها و روش‌های اثبات شده برای انجام وظایف خاص در مدیریت محصول می‌رساند.

گواهینامه مدیر محصول چابک و مالک محصول™ (AIPMM)

گواهی مدیر محصول چابک و مالک محصول، توسط انجمن بین‌المللی بازاریابی و مدیریت محصول (AIPMM) ارائه می‌شود و تضمین می‌کند که افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کنند، مدیریت محصولِ چابک را درک و از این مفاهیم در شغل خود استفاده می‌کنند تا بتوانند به موفقیت برسند. این دوره دارای سرفصل‌های زیر است:

  • چگونه استراتژی کسب‌وکار و مدیریت محصول را در فرآیند چابک ادغام تا در توسعه محصولات موفق عمل کنید
  • تدوین استراتژی در هر مرحله از چرخه عمر محصول
  • نحوه رهبری تیم‌های چابک
  • بهترین روش‌ها در مدیریت چابک
  • آموزش متدولوژی‌هایی مانند Lean، XP، و Kanban

گواهینامه مدیر محصول (Pragmatic Institute)

خبره شدن در مدیریت محصول نیاز به تمرین و یادگیری مداوم دارد. مدیران محصول موفق، مهارت‌های لازم برای یافتن و اولویت‌بندی فرصت‌ها در بازار، خلق طرح‌های کاربردی، اولویت‌بندی نیازمندی‌ها بر اساس نیازهای بازار و موارد دیگر را دارند.

برای رسیدن به این موقعیت تخصصی در مدیریت محصول، می‌توانید دروه مدیریت محصول در Pragmatic Institute را بگذرانید.

MicroMasters® در مدیریت محصولات دیجیتال (دانشگاه بوستون edX)

مدیر محصولات دیجیتال یکی از پرتقاضاترین موقعیت‌های شغلی در دنیای دیجیتال امروز است. برای موفقیت در مدیریت محصولات دیجیتال باید نیازهای بازار را درک کرد و آنها را در توسعه محصول به‌کار گرفت. در دوره مدیریت محصولات دیجیتال MicroMasters، شرکت‌کنندگان می‌توانند در موارد زیر تجربه عملی به‌دست آوردند:

  • تدوین نقشه راه محصول
  • انجام کارهای مربوط به توسعه محصولات از مفهوم اولیه از طریق تحقیقات روی مخاطب هدف تا نمونه‌سازی سریع
  • آشنایی با شیوه‌های مدیریت چابک برای تولید نرم افزار و محصولات دیجیتال
  • کار با شبکه‌های اجتماعی و روش‌های تست بازار
  • استفاده از دیدگاه‌ها در تولید محصول خصوصا ساخت پلتفرم‌های دیجیتال

استراتژی محصول (Northwestern Kellogg)

تدوین استراتژی محصول یکی از مهم‌ترین کارها در مدیریت و بهینه‌سازی عمر یک محصول یا خدمات در هر سازمانی است. در این دوره‌ی آنلاین یاد خواهید گرفت مانند مدیر محصول فکر کنید. علاوه بر این، یاد خواهید گرفت که ذهنیت استراتژیک در خود به‌وجود آورید که یکی از ارکان‌های اصلی در تدوین استراتژی برای محصول است.

تماس با ما

آدرس:تهران، خیابان پاسداران، بوستان ششم، نبش پایدارفرد، پلاک ۱۰۷، طبقه سوم، واحد ۱۲
ایمیل:info@kardix.com
linkedininstagramtelegram
trust
samandehi
کلیه حقوق و اطلاعات مربوط به وب‌سایت متعلق به شرکت نبوغ آفرینان آریا (Iran Talent) می‌باشد.